Στα ημιτελικά του κυπέλλου ο Άρης με νίκη επί του Ατρόμητου με 1-0 | piperata.gr Skip to main content

Στα ημιτελικά του κυπέλλου ο Άρης με νίκη επί του Ατρόμητου με 1-0

Με ένα γκολ του Λάρσον στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο, ο Άρης προκρίθηκε έπειτα από 10 ολόκληρα χρόνια στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, εκεί όπου βρίσκονται ήδη ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Μίχαελ Ένινγκ διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμά της, ενώ ο Ατρόμητος υπήρξε για ένα ακόμη παιχνίδι κατώτερος των προσδοκιών

Εξαιρετικός για ακόμη ένα ματς ήταν ο Μπρούνο Γκάμα, που έδωσε και την ασίστ στο γκολ που έκρινε την πρόκριση, ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε τόσο η αμυντική τετράδα του Άρη όσο και ο Ιντέγε που έπαιξε μετά από πολύ μεγάλο διάστημα! Δεν διασώθηκε κάποιος παίκτης από τον Ατρόμητο, που έχει έναν ολόκληρο μήνα να σκοράρει (σ.σ.: από το ματς με τον Παναιτωλικό), και το μόνο που έχει να… θυμάται από το σημερινό παιχνίδι είναι η τεράστια χαμένη ευκαιρία του Βέλλιου στο 7ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Κιβρακίδης (68’ Ραμπέλο), Στρούγγης, Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης (84’ Νάτσος), Μπουσούλατζιτς, Ανδρούτσος, Νταβιώτης, Ενσικουλού (61’ Μανούσος), Βέλλιος.

Άρης (Μίχαελ Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ (90’+1’ Σούντγκρεν), Βέλεθ, Δεληζήσης, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Λάρσον (79’ Ντουρμισάι), Γκάμα, Φετφατζίδης (88’ Σόουζα), Ιντέγε.