ΓΗΠΕΔΟ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ | piperata.gr Skip to main content

Champions League: Ήττα 1-0 από τη Μάντσεστερ Σίτι για τον Ολυμπιακό

Εκ των πραγμάτων ήταν μια… άνιση μάχη για τον Ολυμπιακό, που παρατάχθηκε με πολλές απουσίες απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι. Οι «πολίτες» πέρασαν νικηφόρα από το γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» με 1-0 για τον όμιλο του Champions League. Ο Φόντεν πέτυχε

Η φανέλα με το νούμερο 21 επέστρεψε στο μνημείο των θυμάτων της Θύρας 7

Πριν από λίγες ημέρες, άγνωστοι θρασύδειλοι προέβηκαν σε μία απαράδεκτη, αισχρή και ντροπιαστική κίνηση, καθώς βεβήλωσαν το μνημείο των 21 νεκρών της Θύρας 7, το οποίο βρίσκεται στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Όχι μόνο δημιούργησαν ζημιές, αλλά

Οι "Λουδοβίκοι" της ΠΑΕ Ολυμπιακός - Τα... ξεχασμένα πανό κατά πρωθυπουργού, υπουργών και βουλευτών σε "Γ. Καραϊσκάκης" και ΣΕΦ

Φαίνεται πως στην ΠΑΕ Ολυμπιακός περισσεύει η επιλεκτική ευαισθησία και μνήμη και επιπλέον πως οι διοικούντες τον σύλλογο συμπεριφέρονται ξεκάθαρα ως… "Λουδοβίκοι" -λογικό άλλωστε να συμβαίνει αυτό όταν εδώ και χρόνια γαλουχούν τον κόσμο της ομάδας

Βαγγέλης Μαρινάκης: "Επίσκεψη" στα αποδυτήρια των διαιτητών στο ημίχρονο του ματς με τη Λαμία!

Στα αποδυτήρια των διαιτητών κατέβηκε ο ισχυρός άντρας του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης στο ημίχρονο της αναμέτρησης ανάμεσα στην ομάδα του και τη Λαμία, σύμφωνα με μαρτυρίες ανθρώπων που ήταν παρόντες στο… περιστατικό. Αξίζει να σημειωθεί πως το

Ανθρωποκυνηγητό και δακρυγόνα στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης", λίγο πριν από την έναρξη του ντέρμπι

«Χαμός» επικρατεί έξω από το γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» λίγη ώρα πριν την έναρξη του μεγάλου ντέρμπι, με συγκρούσεις οπαδών του Ολυμπιακού με την αστυνομία. Οπαδοί του Ολυμπιακού συγκρούστηκαν με άνδρες των ΜΑΤ και ξεκίνησε... ανθρωποκυνηγητό, με

Ολυμπιακός: Σε απολογία για τα γεγονότα του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Αντιμέτωπος με βαριά τιμωρία της έδρας του είναι πλέον ο Ολυμπιακός, καθώς η έκθεση της Αστυνομίας για τα όσα έγιναν το βράδυ της Κυριακής (1 Δεκεμβρίου) στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», πριν από την έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΟΚ είναι ιδιαιτέρως

Superleague 1: Έχασε ευκαιρία να μείνει μόνος πρώτος ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός έχασε ένα ημίχρονο στο Φάληρο, βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ίνγκασον, ισοφάρισε στην επανάληψη στο 64’ με τον Βαλμπουενά που τραυματίστηκε στην εκτέλεση πέναλτι, αλλά παρότι ανώτερος του ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να επικρατήσει με την

Superleague 1: Με καθυστέρηση άρχισε το ντέρμπι Ολυμπιακού - ΠΑΟΚ

Δεν θα μπορούσαν να λείψουν τα… παρατράγουδα πριν από το μεγάλο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ για τη 12η αγωνιστική της Superleague 1, το οποίο ξεκίνησε μάλιστα με δεκάλεπτη καθυστέρηση. Η αποστολή των φιλοξενούμενων έφτασε στην ώρα της, αλλά η